Elearning – coraz bardziej popularny

http://welearning.pl/

W ostatnim czasie możemy zaobserwować swoisty boom na podwyższanie kwalifikacji zawodowych i pogłębianie swojej wiedzy. Coraz bardziej świadomi jesteśmy tego, że wiedza stanowi wartość, która jest tak naprawdę bezcenna. Dlatego też studia, a także różnego rodzaju szkoły pomaturalne są dzisiaj oblegane. Z drugiej strony ich popularność determinują także nowoczesne metody nauczania, szczególnie te, które wykorzystują komputer oraz internet.
Taki rodzaj nauki nazywa się elearning. Może on być oparty głównie na nauce przez internet, a może łączyć w sobie naukę w formie tradycyjnej z nowoczesną. Ważne jednak jest to, że e-learning uzupełnia proces nauczania w tradycyjnym wydaniu i robi to bardzo skutecznie.
Kto przede wszystkim decyduje się na taki właśnie rodzaj nauki? Przede wszystkim osoby, które mają ograniczone możliwości, aby pobierać naukę wyłącznie w systemie stacjonarnym. E-nauka jest więc rozwiązaniem skierowanym zarówno do osób niepełnosprawnych, jak i tych, które pracują lub na przykład opiekują się innym członkiem rodziny. Każdy, kto w tradycyjnych godzinach nie może być na zajęciach, może skorzystać z materiałów dostępnych na specjalnej platformie.
Dowolny czas pracy jest więc niewątpliwie pierwszą i niekwestionowaną zaletą takiego systemu. Ale to nie wszystko. Uczestnicy kursu czy też uczniowie jednej klasy mają ułatwioną komunikację. A to może być źródłem wzajemnej inspiracji czy motywacji do dalszej pracy. Kolejną ważną rzeczą jest ciekawszy przekaz. I nie chodzi tutaj tylko o sam fakt, że uczniowie w tradycyjnym systemie często się nudzą, ale też o to, że jeśli coś jest dla nas przedstawione w sposób ciekawy, łatwiej to przyswajamy i a dłużej zapamiętujemy. I jeszcze jedna szalenie istotna rzecz- przy tego typu nauce, każdy dostosowuje tempo do swoich indywidualnych możliwości. Osoby lepsze nie muszą więc czekać aż słabsze opanują materiał, a słabsze mogą dowolną ilość razy go powtarzać.
Właśnie to wszystko sprawia, że elearning zyskuje coraz więcej zwolenników.