Elegancki maluch

Bycie rodzicem wiąże się z wielką radością, ale i podejmowaniem olbrzymiej ilości decyzji.

Są one różnej wagi, od tych zupełnie błahych, jak kwestia tego, jakie pieluchy kupić, po te trudne, wymagające wielkiego zaangażowania – na przykład wybór przedszkola czy szkoły.

Na co dzień ubieramy dzieci w rzeczy wygodne i odporne na skutki wszystkich ich przygód.

Eleganckie ubrania dla dzieci mogłyby więc wydawać się zbytkiem, bo przecież mały człowiek i tak ciągle gdzieś biega albo się brudzi. Niemniej jednak są takie dni, uroczystości i okazje, w które warto założyć ładną sukienkę, elegancką koszulę czy garnitur, tylko w wersji mini. Śluby, uroczystości rodzinne czy urodziny, to tylko niektóre z nich. Wprawdzie ubrania dzieci to tylko szczegół, ale to właśnie one tworzą obraz całości.

I ładnie wyglądają na zdjęciach!

Starsze dzieci z pewnością rozumieją już, że czasami należy ubrać się elegancko (choć znaczna większość za tym nie przepada).

Czym jednak należy się kierować, kiedy wybieramy się na zakupy?
Z pewnością jest to uniwersalność. Przykładowo – choć różowe sukienki w stylu księżniczki często kuszą, to jednak warto wybierać takie elementy garderoby, które wykorzystamy częściej niż raz. W długiej, bogato zdobionej sukience z mnogością falbanek dziewczynka raczej nie pójdzie w inne miejsce niż na czyjś ślub albo ewentualnie, bal karnawałowy.

Pamiętajmy również, że dzieciom gust zmienia się równie szybko, co wzrost.

Dlatego najbezpieczniej jest celować w klasyczne i stonowane komplety, gdyż ekstrawagancki wybór dziecka za miesiąc może mu się już kompletnie nie podobać. Powinniśmy o tym pamiętać również patrząc na cenę ubrań – kiedy nasze latorośle są w okresie intensywnego wzrostu to ciuchy robią się za małe w tempie błyskawicznym.

Ważną kwestią dotyczącą wszystkich ubrań dla dzieci, nie tylko tych na wielkie okazje jest skład. Unikajmy sztucznych materiałów, które mogą podrażnić delikatną skórę, utrudnić jej oddychanie, czy przegrzewać dziecko. Warto wybierać naturalne włókna, bawełnę czy len.