Parę słów odnośnie usuwania paskudnych aromatów

W zapewne każdym domu każdego dnia pojawiają się różnego rodzaju aromaty. Mają one przeróżne źródła – zdołają to być aromatyczne potrawy, kwiaty, kosmetyki, ale też śmieci, stare buty, papierosy bądź zepsute pożywienie. Mogą wpływać na nasze samopoczucie czy też na pierwsze doznanie u odwiedzających nas osób. Usuwanie brzydkich zapachów bywa więc niezbędnością. Jakim sposobem to uczynić? Sposobów na rozwiązanie tego problemu jest mnóstwo. Wszystko podlega temu skąd pochodzi woń, której pragniemy się pozbyć.

Usuwanie brzydkich zapachów


Zacznijmy zatem od kuchni. W tym miejscu nierzadko doskwiera nam nieładny zapach z schładzarki. Należałoby z tej przyczyny wszystkie towary trzymać w umyślnie do powyższego poświęconych pojemnikach i również monitorować ich kondycję i świeżość. Co więcej w lodówce można ulokować ziemniaka albo proszek do wypiekania. Obie rzeczy bardzo dobrze obniżą przykry aromat. Nie uwalnia nas to jednak z obowiązku sprzątania półek i ścian lodówki – najlepiej robić to mniej więcej co trzy–cztery tygodnie. Ulży nam w tym ocet z wodą i cytryną. Z kolei na dno kosza na śmieci zaleca się kłaść filtr węglowy.

Do chłodziarek, podobnie jak do szaf z ubraniami bądź komód z butami, możemy wsadzić zaparzone wcześniej torebki herbaty. Wchłaniają one zapach specyficzny dla wnętrza właśnie tych sprzętów. Do usuwania woni z butów doskonale nada się tymianek, i dodatkowo nasączenie ich płynem do przepłukiwania jamy ustnej o mocno mentolowym smaku. Usuwanie brzydkich zapachów po dymie tytoniowym nie przynależy do banalnych, jednak nie jest nieprawdopodobne. Tu doskonale sprawdzi się soda oczyszczona, jaką należy posypać meble. Po kilku godzinach ogół rzecz jasna odkurzamy. Na koniec możemy wykorzystać nieco oleju eukaliptusowego.

Kiedy naturalne, swojskie specyfiki nie zdają egzaminu, usuwanie brzydkich zapachów możemy uskutecznić przy użyciu fachowych neutralizatorów. Ich koszt to niecałe pięćdziesiąt złotych. Warto przetestować tę metodę, kiedy nic innego nie daje rady.